Büyükada

Birbirinden güzel yalıları ve muhteşem doğası ile tam bir görsel ziyafet sunuyor Büyükada. Yürüyerek ya da faytonla Aya Yorgi Kilisesine yapacağınız yolculukta huzur bulmak garanti.

İstanbul - Adalar - 102 km

Adalar, Prens Adaları, İstanbul Adaları ya da Kızıl Adalar, İstanbul'un Anadolu Yakası'nın güney kıyılarının açıklarında, Marmara Denizi'nin kuzeydoğu kesiminde yer alan ve kısaca Adalar olarak anılan takımadadır. Büyüklü küçüklü 9 ada ve kıyıya yakın iki kayalıktan oluşur. Aynı zamanda İstanbul ilinin bir ilçesini oluşturan Adaların beşinde (Büyükada, Heybeliada, Burgazada, Kınalıada ve Sedefadası yerleşim vardır. Sivriada, Yassıada, Kaşık Adası ve Tavşan Adası'nda ise sürekli ve düzenli yerleşim bulunmamaktadır.

Adalara ulaşım için en çok kullanılan iskele Bostancı olmakla beraber, Sirkeci, Kadıköy ve Kartal'dan da motor veya vapura binebilirsiniz.

Adalar'da az sayıda kamu taşıtının dışında, motorlu taşıt kullanımı yasak olduğu için iç ulaşım atlı faytonlar tarafından sağlanmaktadır. Bisikletler de yaygın ulaşım araçlarıdır.

tr.wikipedia.org/wiki/Adalar

İstanbul Büyükada İstanbul Büyükada İstanbul Büyükada İstanbul Büyükada İstanbul Büyükada İstanbul Büyükada İstanbul Büyükada İstanbul Büyükada İstanbul Büyükada İstanbul Büyükada İstanbul Büyükada İstanbul Büyükada İstanbul Büyükada İstanbul Büyükada İstanbul Büyükada İstanbul Büyükada


Silivri Firma Rehberi

Silivri'deki firmaları kategorilere göre listeleyerek, adres, telefon gibi bilgilerine ulaşabilirsiniz.