Silivri Piknik Alanları

Silivri ve civarındaki köyler bir çok piknik alanı ve doğal güzellikler sunmaktadır. Silivri'deki piknik yerlerinden birçoğu tuvalet, bank vb imkanlara sahip olup, bazılarına giriş ücretli, bazılarında restoran hizmet vermekte, bazıları ise tamamen ücretsizdir.


Silivri civarındaki piknik alanlarını merkeze uzaklıklarına göre sıralayarak kısaca inceleyelim:

Alipaşa Piknik Alanı - 6 km

Alipaşa köyü merkezinde olup, Silivri’den gelirken sağ tarafta kalan, etrafı duvar ile çevrili bir piknik alanıdır. İçerisinde bir büfe ve çocuk parkı da bulunmakta olup masaları kullanmak ücretlidir. 2016 yılı için masa ücreti 10TL’dir.

Ortaköy – Millet Bahçe Piknik Alanı – 12 km

Silivri Ortaköy mahallesi yakınında  uzun  ağaçlar ile kaplı oldukça güzel bir yerdir.

Çeltik Köyü – Çamlık Et Lokantası – 18 km

Silivri’den Çanta - Çorlu’ya dönmeden hemen önce sağ tarafta Çerkezköy’e giden bir yol bulunmaktadır. Bu yola girerek Çeltik tabelalarını takip ettiğinizde yol üzerinde Çamlık Et Lokantası’nı göreceksiniz.

Çok güzel bir çam ormanı içinde bulunan tesis kaliteli bir hizmet vermekte olup, Restorandan etlerinizi seçerek dilerseniz kendiniz pişirebilir, dilerseniz de hazır olarak alabilirsiniz.

Tesis içersinde çocuk parkı da bulunmaktadır.

Kabakça Köyü Piknik Alanı 25 km

Silivri Akören yolundan giderek, Akören’i geçtikten sonra Çatalca’ya bağlı Kabakça köyü tabelalarını göreceksiniz. Kabakça köyü içerisindeki kasaplardan kaliteli ve lezzetli etlerinizi temin edebilirsiniz.

Kabakça’dan çıkar çıkmaz sağ tarafta ilk piknik alanını göreceksiniz. Giriş araç başına 10 TL olup, tuvalet ve banklar mevcuttur.

Buraya girmeyip devam ederseniz yol üzerinde daha bir çok piknik alanı bulunmaktadır. Her biri sık orman içerisinde olup hepsinde oturmak için banklar mevcuttur. Tuvalet ise bazılarında vardır.

Giriş ücreti de şansınıza ve görevlinin orada olup olmamasına bağlı olarak değişmektedir J

Yolun devamında eski Kırklareli – İstanbul yolu karşınıza çıkacak, bu yol üzerinde de piknik alanları bulunmakta, özellikle sola dönerek ulaşacağınız İhsaniye köyü civarındaki piknik yerleri diğerlerinden daha az bilinmekte olsa da doğayla tam olarak baş başa kalabileceğiniz yerlerdir.

Sinekli Piknik Alanı – 25 km

Sinekli gölü etrafına yayılmış bu piknik alanı en çok bilinen piknik alanlarından biri olup, son yıllarda bakımsızlaşmıştır. Halkımızın temizlik konusunda yeterli özeni göstermemesi ve İski ile oluşan anlaşmazlık sonucu köyün kullanımından çıkan mekan, güzel bir doğaya sahip olsa da biriken ve etrafa yayılan çöpler keyif kaçırmaktadır.

Büyükçavuşlu Piknik Alanı – 33 km

Sık ve ince ağaçlar ile kaplı oldukça geniş bir bölgeye yayılmıştır. Tuvalet ve oturmak için banklar bulunmaktadır. Bahar aylarında ziyaret ettiğimizde giriş ücreti yoktu. Mevsime göre bu değişebilir.

Çocukların oynaması için de oldukça geniş bir alan sunmaktadır.

Danamandıra Köyü Piknik Alanı – 35 km

Köye girişte sola ayrılan bir yoldan ulaşılan göl kenarında sık ağaçlar arasında bir piknik alanı mevcuttur. Göl manzarası ekstra bir güzellik katmakta olup, gölde balık da avlanabilmektedir.

İstanbul Silivri Piknik Alanları İstanbul Silivri Piknik Alanları İstanbul Silivri Piknik Alanları İstanbul Silivri Piknik Alanları İstanbul Silivri Piknik Alanları İstanbul Silivri Piknik Alanları İstanbul Silivri Piknik Alanları İstanbul Silivri Piknik Alanları İstanbul Silivri Piknik Alanları İstanbul Silivri Piknik Alanları İstanbul Silivri Piknik Alanları İstanbul Silivri Piknik Alanları İstanbul Silivri Piknik Alanları İstanbul Silivri Piknik Alanları İstanbul Silivri Piknik Alanları İstanbul Silivri Piknik Alanları


Silivri Firma Rehberi

Silivri'deki firmaları kategorilere göre listeleyerek, adres, telefon gibi bilgilerine ulaşabilirsiniz.